Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

90 km na północny wschód od Szczecina (pobrzeże szczecińskie) znajduje się miasto Kamień Pomorski. Miasto położone jest nad dwoma zatokami zalewu: Karpinką od północy i Promną od zachodu. Poprzez cieśninę Dziwnę miasto ma bezpośredni dostęp do morza. Jeżeli lubicie zwiedzać zabytkowe miasta nie możecie pominąć tego punktu na Waszej trasie. Całe Stare Miasto wpisane jest do rejestru zabytków.

Najwspanialszym zabytkiem Kamienia Pomorskiego jest katedra ufundowana przez księcia Kazimierza I. Wewnątrz katedry znajduje się: ołtarz główny (gotycki tryptyk), barokowe organy, ambona, XIII-wieczna kamienna chrzcielnica. Wielu książąt zachodniopomorskich i biskupów kamieńskich zostało pochowane w katedrze

W katedrze kamieńskiej znajdują się słynne organy. Organy ufundował w 1669 r ostatni luterański biskup kamieński, książe Ernest Bogusław von Croya. Konstruktorem i budowniczym organów był Michał Bergiel ze Szczecina, Friedrich Breyer, Michael Bergiel oraz rzeźbiarze Martin Edelber i Johann Grundman. Pierwszy koncert odbył się w grudniu 1672 r. W czasie działań wojennych organy poważnie uszkodzono. Wyremontowano je w 1962 r. Przywrócono instrumentowi dawną świetność. Są to jedne z najlepiej brzmiących w Polsce organów barokowych. O ich monumentalności świadczą wysokość - 9m i szerokość - 13m. Posiadają 3300 pistrzałek. Miłośnicy Ziemi Kamieńskiej i Szczecińskiego Towarzystwo Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego organizują w okresie letnim Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

W pobliżu naszych domków letniskowych nie ma nudy. Cała okolica wyspy Wolin zainteresuje Państwa ciekawymi elementami zabytkowej architektury oraz naturalnego krajobrazu. Skorzystaj z naszych tanich noclegów nad morzem i wybierz się w niezapomnianą przygodę szlakiem zabytków Kamienia Pomorskiego.

Responsive Design
Responsive Design
Formularz rezerwacji

Szybki kontakt

Ośrodek "Daglezja"

Międzyzdroje, Wartowo
72-514 Kołczewo
kom.: +48 604 231 835
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net