Międzyzdroje

Międzyzdroje

Międzyzdroje są ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. Ten wspaniały, nadbałtycki kurort położony jest w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. W przeciwieństwie do Kamienia Pomorskiego jest to miasto bardziej rozrywkowe. Znajdują się tutaj wspaniałe piaszczyste plaże, a cały urok nadaje klifowy krajobraz. Turyści przyjeżdżają do Międzyzdroi dla cudownych zachodów słońca, morskiego powietrza oraz pięknych kobiet. Niezapominajmy o Molo w Międzyzdrojach, które wchodzi w głąb Morza Bałtyckiego. Jego długośc to długości 395 metrów.

Latem odbywa się tutaj popularna impreza rozrywkowa Europejski Festiwal Gwiazd. Znajduje się tutaj również Promenada Gwiazd(potocznie Aleja Gwiazd). Jest to miejsce odwzorowane na Hollywoodzkim Bulwarze, gdzie gwiazdy kina amerykańskiego pozostawiają odciski swoich stóp.

Niedaleko Alei gwiazd znajduje się Oceanarium. Można tutaj obejrzeć ciekawe i niespotykane ryby. Jest to napewno niezapomniany widokiem, szczególnie dla dzieci. W wielkich akwariach z nowoczesnymi instalacjami można spotkać: mureny, węgorze, małego rekina, błazenkę, krewetkę symbiotyczną, piranie itp. Jest to fascynująca podróż w głąb mórz.

Jezioro Turkusowe (inaczej Szmaragdowe) jest jednym z najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Położone jest we wsi Wapiennica. Nazwa nie wzięła się znikąd - woda w tym jeziorze ma kolor turkusowy. Jest to spowodowane odbiciem promieni słonecznych od wapiennego dna jeziora. Wokół jeziora naszą uwagę przykuwa śródziemnomorska roślinność. Cały cudowny krajobraz można oglądać z Piaskowej Góry.

Poza sezonem Międzyzdroje nie pustoszeją. Miejsce turystów zajmują poszukiwacze tajemnic II wojny światowej. Znajduje się tutaj poligon rakietowy V3 - broń Hitlera. Pomiędzy wsiami Zalesie i Wicko jest umiejscowiony bunkier dowodzenia, skąd były odpalane rakiety V – 3. Znajduje się w nim wystawa sprzętu odnalezionego na poligonie. Jeżeli interesujesz się historią warto tutaj zerknąć i poczuć smak przygody.

Nie zwlekaj zarezerwuj miejsce w naszym domku letniskowym Blisko Międzyzdroi i morza i ciesz się ze wspaniałego urlopu.

Responsive Design
Responsive Design
Formularz rezerwacji

Szybki kontakt

Ośrodek "Daglezja"

Międzyzdroje, Wartowo
72-514 Kołczewo
kom.: +48 604 231 835
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net