Woliński Park Narodowy

Kto z Państwa nie słyszał o Wolinskim Parku Narodowym? Wydaje nam się, iż każdy. Przyjeżdżając do nas na wczasy nad morzem będziecie mieli okazje poznać uroki tego osobliwego miejsca położonego u ujścia Odry, na wyspie Wolin. Krajobraz parku został ukształtowany podczas ostaniego zlodowacenia bałtyckiego. Na terenie parku znajduje się kilka malowniczych jezior: Czajcze, Warnowskie, Domysławskie, Rabiąż, Grodno.

Park Jest to najpiękniejszym odcinkiem polskiego wybrzeża klifowego. Co rok zbocza klifowe cofają sie o 1m w głąb lądu. Są poddane działaniu fal oraz wiatru. Siły natury rzeźbią w ten sposób cudowne wybrzeża podziwiane przez turystów. Jak każdy polodowcowy krajobraz posiada głazy narzutowe, ten na Wolinie również takie posiada. Do najbardziej znanych należą: Mieszko I, Wydrzy Głaz, Lech, Czech i Rus.

Wszyscy zwolennicy spędzania wolnego czasu na łonie natury będą się tu czuli fantastycznie. Wystepują tutaj bory sosnowe oraz dobrze zachowane lasy bukowe. Nie zapominajmy o roślinach objętych ścisłą ochroną, rzadko spotykane, gdzie indziej. Jest to idealne miejsce dla pasjonatów dzikiej przyrody. To tutaj możesz oddychać świeżym, morskim powietrzem raczywszy się pięknymi widokami.

Lasy parku to siedliska dla licznie występujących dzików oraz saren i jeleni, a z drapieżników lisów, borsuków i kun. Wśród gatunków nowo przybyłych na tereny Wolina oprócz jenota, norki amerykańskiej czy piżmaka uwagę zwraca szop pracz. Można zobaczyć tutaj pokazową zagrodę żubrów, która zapewne zainteresuje najbardziej najmłodszych. Znajduje się tutaj również Muzeum Przyrodnicze.

Faunę Wolińskiego Parku Narodowego tworzą: zimoziół północny, wiciokrzew pomorski, grzybieńczyk wodny, mikołajek nadmorski, honkenia piaskowa, widłak spłaszczony, woskownica europejska, storczyki, rukwiel nadmorska, pajęcznica liliowata i długosz królewski.

Nie zwlekaj, rezerwuj juz teraz domek letniskowy w ośrodku Daglezja, aby poznać Park Narodowy na wyspie wolin i poczuć klimat tego miejsca. Dopóki samemu nie sprawdzisz, nie przekonasz się.

Responsive Design
Responsive Design
Formularz rezerwacji

Szybki kontakt

Ośrodek "Daglezja"

Międzyzdroje, Wartowo
72-514 Kołczewo
kom.: +48 604 231 835
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net