Wioska Wikingów

Wioska Wikingów

Na terenie wyspy Wolin znajduje się skansen będący rekonstrukcją wczesnośredniowiecznego miasta Wolin. W skład projektu wchodzi 27 chat, 4 bramy z wałami i umocnieniami obronnymi oraz nabrzeże portowe.

Co roku w pierwszy weekend sierpnia odbywa się tutaj Festiwal Słowian i Wikingów. Jest to jedna z największych imprez tego typu w Europie. Wioska, co roku jest odwiedzana przez kilkadziesiąt tysięcy turystów, w tym fascynatów nadbałtyckich kultur wczesnego średniowiecza. Atrakcjami festiwalu są wielkie inscenizacje bitew wikingów i Słowian (najazd i podpalenie wioski, zdobywanie grodu, potyczki i najazdy Wikingów). Bardzo ciekawe są również rozgrywane na wodzie bitwy replik wikińskich i słowiańskich okrętów. W całym przedstawieniu bierze udział tysiąc wojowników, rzemieślników, grajków oraz innych średniowiecznych mieszkańców.

Wioska Wikingów

Podczas festiwalu poprzebierani aktorzy rozbijają repliki namiotów. Cała kuchnia przygotowana jest z produktów i przepisów znanych ze średniowiecznych opowieści. Wszelkie wykonywane prace doskonale odwzorowują zamierzchłe czasy (kowal kuje żelazo, szewc naprawia buty, a rzemieślnik lepi garnki). Bardzo interesująco przedstawione jest wytwarzanie kolczug z drucianych kółeczek. Zapewne zainteresuje wielu z Was. Odtwarzane dawne obrzędy (pogrzeb, czy też ślub) pozwolą Wam na chwilę zapomnieć o teraźniejszości i przeniosą w odległe czasy. Każdy z Państwa może na wyspie Wolin kupić replikę broni i innych średniowiecznych przedmiotów. Jest również mozliwość sprawdzenia się, czy poradzimy sobie w wytworzeniu przedmiotów codziennego użytku.

Nie zapominajmy o naszych najmłodszych. Dzieci bedą zafascynowane nowym miejscem, mogą pobawić się w sredniowieczne zabawy, skorzystać z placu zabaw, czy ulepić gniniane naczynie.

Jeżeli chcesz poczuć średniowieczny klimat i przenieść się chodź na chwię w odległe czasy zapraszamy do Daglezji - domki letniskowe nad morzem. Po dniu pełnym wrażen u nas skorzystasz z noclegu w komfortowych warunkach.

Responsive Design
Responsive Design
Formularz rezerwacji

Szybki kontakt

Ośrodek "Daglezja"

Międzyzdroje, Wartowo
72-514 Kołczewo
kom.: +48 604 231 835
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net