Aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek

Masz ochotę na rodzinną przejażdżkę lub szaleństwo na rowerze? Nie zastanawiaj się. Przyjedź do nas, wynajmnij nasz domek nad morzem i korzystaj z uroków nadbałtyckich ścieżek rowerowych i nie tylko. Piesze lub rowerowe wycieczki są doskonałą okazję do zapoznania się z rozległymi terenami wyspy Wolin.

Obszar Wolińskiego Parku Narodowego oferuje coraz więcej tras pieszych i rowerowych. Z roku na rok trasy te są lepiej przygotowane. Dogodne warunki pozwalają na uprawianie aktywnego wypoczynku. na tym terenie nie ma specjalistycznych tras rowerowych, jednak zastępują je szlaki turystyczne (czerwony, niebieski i zielony). Profesjonalne trasy rowerowe występują na obszarze Nadleśnictwa Międzyzdroje. Bezpośredni kontakt z przyrodą i piękne krajobrazy zadowolą każdego miłośnika 2 kółek. Na miejscu mogą Państwo wypożyczyć rower. Wypożyczalnie posiadają kaski ochronne i foteliki dla małych dzieci.

Szlaki rowerowe:

Trasa zielona R-10 – 60km: Świnoujście, Dziwnów. Uznamsko-woliński fragment międzynarodowej trasy dookoła Bałtyku, trzymający się najbliżej morskiego brzegu, omijający niebezpieczne, ruchliwe szosy. Trasa przebiega przez wszystkie nadmorskie kurorty. Jest to przeważnie trasa leśna.

Trasa niebieska – 46km: Świnoujście, Wolin. Trasa leśna przebiegająca wzdłuż Zalewu Szczecińskiego. Nie należy do najłatwiejszych.

Trasa zielona – 25km: Międzyzdroje, Wisełka. Trasa leśna, dzięki której możemy podziwiać lasy i jeziora wokół Wisełki i Warnowa. Nie nadaje się do rekreacyjnej jazdy z powodu wyboistych leśnych dróg na południe od Warnowa i piaszczystych stromizn między Wisełką a Kołczewem.

Pasaż rowerowy – 27km: Międzywodzie, Unin. Pierwsza brukowa ścieżka rowerowa, która funkcjonuje od 2004 roku. Jest to szeroki chodnik wzdłuż szosy Międzywodzie – Unin na zachodnim brzegu Dziwny. Ścieżka polbrukowa przeznaczona także dla dzieci.

Szlaki piesze:

Szlak Stepnicki - zielony – 31km: Wolin, Recław, Gogolice, Zagórze, Skoszewo, Jarszewko, Czarnocin, Kopice, Świętowice, Gąsierzyno, Stepnica.

Szlak nad Zalewem Szczecińskim i Dziwną – niebieski – 73,5km: Międzyzdroje, Wzgórza Kozierowskiego, Wicko, Wapnica, Wzgórze Zielonka, Lubin, Zalew Szczeciński, Karnocice, Dargobądz, Mokrzyckie Góry, Mokrzyca, Wolin, Recław, Wiejkowo, Jezioro Ostrowo, Mierzęcin, Troszyn, Piaski Wielkie, Dramino, Sibin, Kukułowo, Połchowo, Dusin, Skarchowo, Kamień Pomorski, Żółcino, Wrzosowo, Dziwnówek.

Szlak "Wineta" – żółty – 6,5km: Wolin, Wzgórze Młynówka, Srebrne Wzgórze, Wzgórze Wisielców, Wolin.

Szlak "Morski" – czerwony - 11,8km: Wisełka, Świetoujść.

Szlak "Warnowski" - czarny - 0,6km: Warnowo.

Szlak "Leśny" – zielony - 16,8km: Międzyzdroje, Warnowo, Kołczewo.

www.baltyckie.pl/page/city/wolin/warto-zobaczyc/pozostale-miejsca/szlaki-piesze-i-rowerowe-wolin.html

Responsive Design
Responsive Design
Formularz rezerwacji

Szybki kontakt

Ośrodek "Daglezja"

Międzyzdroje, Wartowo
72-514 Kołczewo
kom.: +48 604 231 835
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net